Відкритий урок з геометрії у 7 класі по темі "Коло. Вписані та описані трикутники"
Тема: Розв’язування задач
Мета: формування
предметних компетентностей:
навчити учнів розв’язувати задачі;
формування та розвиток надпредметних
компетентностей:
розвивати мовленнєву
компетентність; математичну
компетентність; компетентність думати; компетентність співробітничати; комунікативну
компетентність; компетентність
особистого самовдосконалення;
компетентність адаптуватися; формувати навички самостійної роботи.
План
уроку:
1. Організаційний
момент. 2 хв
2. Математичний
тренажер. 4 хв
3. Повторення
і перевірка д/з. 8 хв
4. Розв’язування
задач (усно). 10 хв
5. Розв’язування
практичних задач. 15 хв
6. Підсумки
уроку. 4 хв
7. Домашнє
завдання. 2 хв
Хід уроку: І. Організаційний момент.
ІІ Математичний тренажер - переклад - практика запису умов через математичні дії
та оператори.
·
Сторони АВ і СО – рівні
·
Кут А у 2 рази більший за кут В
·
Кут АОМ – розгорнутий
·
Периметр трикутника АВС на 20 см більший
за периметр трикутника КМР
ІІІ.
Повторення і актуалізація знань.
·
Яке з цих кіл є описаним навколо
трикутника? (слайд 1)
·
Як знайти центр кола, описаного навколо
трикутника? (Після відповіді показати слайд 2)
·
Де лежить центр кола, описаного навколо
прямокутного трикутника? (Після відповіді показати слайд 3)
·
Яке з цих кіл є вписаним у трикутник?
(слайд 4)
·
Як знайти центр вписаного кола? (Після
відповіді показати слайд 5)
·
Яку властивість мають точки дотику кола,
вписаного в трикутник, до сторін трикутника? (Після відповіді показати слайд 6)
ІІІ. Розв’язування задач:
1. На якому
рисунку правильно визначений центр кола, описаного навколо трикутника? (слайд
7) (УСНО)
2. Рівень
А: № В трикутник АВС з кутами 30°, 70° і
80° вписане коло. Знайдіть кути трикутника АВО. (слайд 8)
Рівень В: № 557
IV.
Розв'язування практичних задач.
1. Визначити
центр кришки для каструлі, щоб прикріпити ручку.
Обладнання: 1)контур від кришки каструлі, 2)лінійка,
3)косинець, 4)циркуль.
2. В центрі
круглого басейну потрібно розмістити фонтан.
Обладнання: 1)Намальований круглий басейн, 2)лінійка,
3)косинець, 4)фото різних фонтанів.
3. Потрібно
спроектувати клумбу у вигляді кола, описаного навколо доріжок, розташованих
трикутником. В середині простору між доріжками, на рівній відстані від них,
розмістити кущ ялівцю.
Обладнання: 1)Малюнок з доріжками у вигляді трикутника ,
2)лінійка, 3) косинець, 4) циркуль, 5) фото ялівцю
4. В
середині клумби і вигляді прямокутного рівнобедреного трикутника потрібно
зробити три круглих ділянки для тюльпанів так, як показано на малюнку.
Допоможіть замовнику визначити МОЖЛИВИЙ розмір сторін трикутника, якщо відстань
від вершин трикутника до точок дотику
першого кола – 5 м. Можливі варіанти розмірів: а) 9 м, б) 10 м, в) 11 м.
Обладнання: Малюнок клумби з круглими грядками
V. Підсумки самостійної роботи. Підсумки уроку.
VІ. Домашнє
завдання.
§ 4, п. 21;
Рівень А: № 556
Рівень В : № 558, 560
Немає коментарів:
Дописати коментар